Przedszkole

„Sądeckie Przedszkolaki”: nowoczesne podejście do wychowania w bezpiecznych warunkach

Niepubliczne Przedszkole „Sądeckie Przedszkolaki” to blisko 500 m2 powierzchni zaprojektowanej i wybudowanej z myślą o najmłodszych Sądeczanach. Budynek przedszkola został oddany do użytku w czerwcu 2023 roku, a już w lipcu w naszych wnętrzach pojawiły się licznie pierwsze przedszkolaki. Mieścimy się w Nowym Sączu na osiedlu Zawada przy ulicy Bora-Komorowskiego 22 (boczna ulicy Nawojowskiej i Prusa), naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 16.

Lokal przedszkola usytuowany jest na parterze z bezpośrednim wyjściem z sal do przedszkolnego kilkuarowego ogrodu i placu zabaw. Składa się z przestronnej szatni, czterech ogromnych sal przedszkolnych (w każdej z nich jest łazienka z dziecięcymi umywalkami, ubikacjami i prysznicem) mających po około 75 m2 każda, zaplecza kuchennego, socjalnego i sanitarnego. W przedszkolu znajduje się również gabinet dyrektora i logopedy, gdzie w odpowiednich warunkach może być prowadzona terapia logopedyczna. Nasze sale wyposażone są w bezpieczne, atestowane meble firmy Haba i Meblik oraz certyfikowane zabawki.

Kadra

Kadra w naszym przedszkolu to doświadczeni, pełni pasji nauczyciele, specjaliści i asystenci nauczycieli, którzy swoją wiedzę przekuwają każdego dnia w działania wychowawczo-edukacyjne. Każdą grupą opiekują się dwie Ciocie, z którymi dzieci są od początku edukacji przedszkolnej, do jej zakończenia. Wszyscy nauczyciele pracujący w naszym przedszkolu ukończyli studia na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie przedszkolne. Wśród stałej kadry obecnej w placówce codziennie jest pedagog, pedagog specjalny i oligofrenopedagog. Współpracujemy także z logopedą i psychologiem.

Edukacja

W przedszkolu „Sądeckie Przedszkolaki” stawiamy na wysoki poziom edukacji, ponieważ naszym celem jest to, aby ułatwić dzieciom start w edukację wczesnoszkolną. Wszelkie cele i zadania edukacyjne są zgodne z Podstawą Programową edukacji przedszkolnej. Pracujemy w oparciu o dwa programy edukacyjne:

• „Nasze przedszkole” – program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci” autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej
  • „Dziecięca matematyka” – program nauczania E. Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz E. Zielińskiej

Korzystamy z kart pracy wydawnictwa MAC „Kolorowe Karty”, w których oprócz treści zgodnych z Podstawą Programową nacisk kładzie się również na rozwój emocjonalny dzieci.